1.kolo Bumbar lige


Ove godine nastavljamo s našom Bumbar ligom, koju smo započeli nedugo nakon oformljenja naše atletske škole, krajem 2017. godine.

Prvo kolo u 2019. godini krenulo je malo kasnije, tek 20. travnja - najviše uslijed učestalih kiša početkom godine. Odvijalo se na igralištu Osnovne škole Oroslavje po savršenom sunčanome danu.

Okupilo nas se 50-ak sudionika - rekordni broj do sada, iako su mnogi "pobjegli" tijekom ovih školskih proljetnih dana. Uz djecu, natjecalo se i četvero izuzetno hrabrih odraslih.

Bumbar liga je besplatna jer joj je cilj približiti sport i atletiku drugima te ukazati na njenu zabavnu stranu.

No osim toga, služi nam kao izvrstan test trenutačnih sposobnosti po disciplinama i kao uvod ostaloj djeci u svijet natjecanja.

Svi sudionici dobili su diplome za natjecanje, čak i naša Klara Ivić koja je, unatoč gipsu na ruci, došla u publiku bodriti prijatelje. Bravo, Klara!

Medalje smo podijelili najuspješnijima po kategorijama, ali i ostalim najmlađima koji nisu bili među prvih troje.

Krijepili smo se vodom i sokom, častili 'superzdravim' grickalicama, napolitankama, bombonima,... i odlično zabavili!

Nadam se da se vidimo i na sljedećem kolu - pa i u još većem broju!

Ponovno, dokazali smo da uz samo troje(!) sudaca možemo u dva sata obraditi tako mnogo natjecatelja kroz pet disciplina i imati odmah gotove online dostupne rezultate - zahvaljujući našim ITB internet uslugama i spoju njihovog znanja o programiranju i o atletici.

Discipline 1. kola Bumbar lige:

  • 60 m sprint

  • skok udalj

  • suvanje kugle (450 g - 3 kg)

  • bacanje vorteksa

  • 300 m kros

A natjecali su se u 10 kategorija: minići/minićice - 2012 i mlađi, limači/linačice - 2011, 2010, 2009, 2008., kadeti/kadetkinje - 2007, 2006, 2005, 2004, juniori/juniorke - 2003, 2002, 2001, 2000 i seniori/seniorke 1999 i stariji.

Čestitamo svima i vidimo se na našim treninzima u Oroslavju i Krapini. Ovisno o grupama, treninzi se odvijaju 2, 3 ili čak 6 puta tjedno!

Fotogaleriju od preko 300 fotki pogledajte na Facebooku, a rezultati su bili ovakvi:

 

minićice

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 0,45 kg 300m dalj ukupno
1. 15 Vita Jagečić 12.20 3 8.00 2 3.50 3 01:25 5 1.50 4 17
2. 23 Elena Horvatek 17.60 1 4.00 1 2.90 2 01:29 5 1.30 3 12
3. 34 Ester Grđan 14.00 1 3.20 1 2.00 2 01:36 4 1.00 3 11

limačice

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 0,9 kg 300m dalj ukupno
1. 30 Klara Burek 11.40 5 12.50 3 5.10 5 01:13 7 1.90 4 24
2. 32 Rebeka Grđan 11.80 4 6.50 2 4.50 4 01:27 5 1.60 4 19
3. 33 Julija Grđan 11.90 4 7.00 2 4.00 4 01:38 4 1.30 3 17

kadetkinje

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 2 kg 300m dalj ukupno
1. 4 Sara Cukovečki* 9,40 9 30,00 7 8,60 8 01:06 8 3,30 7 39
2. 7 Lucija Jagečić 9.40 9 30.00 7 11.00 11 01:10 7 2.00 5 39
3. 21 Jana Šalec 9.50 8 25.00 6 6.20 6 01:02 9 3.30 7 36
4. 13 Gabriela Dolenec 9.40 9 21.00 5 7.10 7 01:03 9 2.00 5 35
5. 3 Sara Barlović 10.10 7 25.00 6 6.90 6 01:06 8 3.10 7 34
6. 6 Elizabeta Šamec 10.00 7 20.00 5 7.90 7 01:08 8 3.10 7 34
7. 17 Lorena Perendić 10.00 7 23.00 5 8.50 8 01:10 7 2.70 6 33
8. 5 Maja Stiplošek 9.80 8 17.00 4 5.80 5 01:12 7 3.10 7 31
9. 14 Valentina Jagečić 10.10 7 17.00 4 7.10 7 01:13 7 1.90 4 29
10. 132 Hannah Očić Grabušić   0   0   0 01:20 5   0 5

*Sara Cukovečki osvaja prvo mjesto jer je u više disciplina bolja od Lucije Jagečić, a još uvijek je limačica!

seniorke

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 3kg 300m dalj ukupno
1. 29 Jasmina Burek 9.50 8 26.00 6 7.90 7 01:05 8 2.60 6 35

minići

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 0,45 kg 300m dalj ukupno
1. 24 Lukas Komar 19.00 1 5.00 2   0 02:00 1 0.20 1 5
2. 101 Gabriel Grđan 12.22 3   0   0 00:00 0   0 3

limači

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 0,9 kg 300m dalj ukupno
1. 2 Aleksandro Horvatek 10.20 7 20.00 5 5.70 5 01:10 7 2.50 6 30
2. 26 Karlo Komar* 11.20 5 18.00 4 5.00 5 01:15 6 2.40 5 25
3. 18 Gabrijel Šamec 10.60 6 12.00 3 5.80 5 01:16 6 2.30 5 25
4. 19 Paulo Herceg 11.80 4 28.00 6 6.90 6 01:42 3 2.20 5 24
5. 28 Damjan Grabušić 11.60 4 12.00 3 4.00 4 01:19 6 2:30 5 22
6. 11 Petar Barlović 11.10 5 9.00 2 4.60 4 01:16 6 2.30 5 22
7. 135 Maks Ordanić 12.90 3 14.00 3 7.00 7 01:41 3 1.40 3 19

*Karlo Komar osvaja drugo mjesto jer je u više disciplina bolji od Gabrijela Šameca

kadeti

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 3kg 300m dalj ukupno
1. 69 Jakov Jagečić 8.80 10 51.00 11 9.90 9 00:55 10 4.00 9 49
2. 20 Rudolf Pavlina 9.10 9 33.00 7 7.20 7 00:57 10 3.80 8 41
3. 22 Fran Šalec 10.30 7   0 5.50 5 01:11 7 2.60 6 25
4. 25 Matija Šurina 12.40 3 24.00 5 3.50 3 01:18 6 2.40 5 22

seniori

mjesto broj ime prezime 60m vorteks kugla 7,26 kg 300m dalj ukupno
1. 31 Anđelko Horvatek 8.80 10 52.50 11   0 00:00 0 3.40 7 28
2. 16 Branko Barlović 14.60 1 29.00 6   0 01:05 8 2.40 5 20
3. 27 Dražen Komar 19.90 1   0   0 02:00 1   0 2